Psychoterapia online

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, psychoterapia online (terapia psychologiczna przez internet) jest równie skuteczna, co psychoterapia prowadzona stacjonarnie. W badaniach nie stwierdzono istotnych różnic pomiędzy efektywnością psychoterapii prowadzonej przez internet i psychoterapii tradycyjnej.

Kiedy możesz skorzystać z pomocy psychologa przez internet?

Jeśli jesteś na kwarantannie lub z różnych przyczyn nie chcesz lub boisz się wyjść z domu- możesz umówić się na konsultację z psychologiem online. Później zdecydujesz, czy chcesz uczestniczyć w regularnej (zazwyczaj raz w tygodniu) psychoterapii online, czy z jednorazowej porady online.

Z psychoterapii przez internet często korzystają osoby mieszkające poza granicami Polski, które chcą rozmawiać w języku ojczystym, a nie mają takiej możliwości na miejscu. Również klienci prowadzący podróżniczy tryb życia częściowo umawiają się na sesje psychoterapeutyczne online. Zdarza się również, że na spotkania z terapeutą online umawiają się klienci mieszkający poza Lublinem, którym trudno dojeżdżać co tydzień do gabinetu stacjonarnie.

Dla kogo jest psychoterapia i porady psychologa online?

Psychoterapia online skierowana jest do osób, które nie chcą dłużej same zmagać się ze swoimi problemami lub są ciekawe siebie i chcą pogłębić samoświadomość. Jest ona skuteczną formą pomocy dla osób zmagających się z lękami, depresją, nerwicą, zaburzeniami osobowości, kłopotami w relacjach z ludźmi, stratą i żałobą, niską samooceną. Terapeuta pracujący online pomoże również w profesjonalny sposób pogłębić Twoje rozumienie siebie, zdawanie sobie sprawy z doświadczanych, emocji, potrzeb, myśli, swoich możliwości, czy ograniczeń.

Jesteś zainteresowany psychoterapią online?

1. WYBIERZ RODZAJ SPOTKANIA

Oferujemy: konsultacje psychologiczne, sesje psychoterapii w Lublinie lub on-line oraz konsultacje seksuologiczne on-line

2. ZAREZERWUJ TERMIN

Wybierz terapeutę, z którym chcesz się spotkać i dobierz dogodny dzień i godzinę. Jeśli nie masz pewności, kto specjalizuje się w ważnym dla Ciebie temacie, zadzwoń lub zostaw swój numer telefonu.

3. TO TWÓJ CZAS

Zapraszamy na spotkanie do gabinetu w Lublinie. Jeśli masz spotkanie on-line przygotuj pokój i zadbaj o swój komfort.

Jak mogę zadbać o komfort rozmowy z psychologiem przez internet ?

Korzystając z pomocy psychologa online ważne jest, abyś zadbał o prywatność i chwilę spokoju, w końcu to czas dla Ciebie. Zamknij drzwi pokoju, w którym będziesz rozmawiać, a w przedpokoju możesz włączyć coś, co będzie zagłuszało dźwięki, np. radio. Dobrym pomysłem jest również poproszenie domowników, żeby wyszli na godzinę, lub umówienie się w porze, w której nikogo nie będzie. Niektórzy pacjenci rozmawiając z psychologiem przez Skype wychodzą z domu na spacer lub wsiadają do samochodu. Ważne jest to, abyś czuł się bezpiecznie.

Czego potrzebuję żeby odbyć konsultację z psychologiem przez internet?

Po zapisaniu się na termin swojej sesji z psychoterapeutą i opłaceniu spotkania terapeuta skontaktuje się z Tobą, aby ustalić, za pomocą jakiego narzędzia nawiążecie kontakt. Ważne jest, abyś miał stałe łącze internetowe i dostęp do Skype lub Whatsapp z dostępem do kamery i mikrofonu. Dopuszczalne są również konsultacje psychologiczne przez telefon. Zadbaj o spokojne miejsce do rozmowy i pamiętaj, żę zasady prowadzenia psychoterapii on-line są takie same, jak terapii stacjonarnej.

Jak wygląda pierwsze spotkanie z internetowym psychologiem?

Podczas pierwszego spotkania z internetowym psychologiem zostaniesz zapytany o powód zapisania się i cel, jaki chciałbyś osiągnąć. Często ten cel zostaje później przedefiniowany lub uszczegółowiony. Psychoterapeuta będzie również przeprowadzał wywiad, aby jak najwięcej dowiedzieć się o Tobie i Twojej motywacji do podjęcia psychoterapii. Po pierwszym spotkaniu, a czasem po dwóch lub trzech, ustalacie z terapeutą tzw. “kontrakt terapeutyczny” dotyczący celu pracy, częstotliwości spotkań, zasad panujących w trakcie psychoterapii online. Ogólne zasady udostępnione są w regulaminie. Jeśli Twoim celem jest jedno kilka spotkań typowo konsultacyjnych, poradnictwo i wsparcie psychologiczne- powiedz o tym terapeucie.

Przeczytaj