Coaching

Coaching jest procesem zmiany i rozwoju, który zachodzi w oparciu o partnerską relację między coachem a klientem. Podczas spotkania rolą coacha jest tworzenie środowiska do samodzielnej i głębokiej refleksji nad celami/pragnieniami, z którymi przychodzi klient. Klient wypracowuje rozwiązania i bierze za nie odpowiedzialność, a Coach jest partnerem, który pomaga spoglądać na zachowania i myśli z dystansu. Wspiera klienta w poszukiwaniu rozwiązań, nie podsuwając mu gotowych odpowiedzi, pomaga znaleźć te, które będą z klientem najbardziej spójne. Poprzez rozmowę, zadawanie odpowiednich pytań i użycie odpowiednich technik, coach pomaga klientowi poszerzyć jego perspektywę, spojrzeć z innej strony na wyzwanie, z którym się mierzy, wypracować inne, bardziej efektywne niż dotychczas rozwiązania. Dzięki strukturze coachingu, gdzie jest czas na budowanie relacji, refleksję, rozwiązanie, planowanie i wdrażanie – klient uświadamia sobie nowe możliwości, uczy się w pełniejszy sposób korzystać ze swojego potencjału.

Coaching trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu spotkań. Częstotliwość spotkań oraz okres trwania procesu jest ustalany na wstępie współpracy. Na każdym spotkaniu pracuje się nad tematem, z którym przyszedł klient, to on decyduje co jest dla niego ważne w danym momencie. Często także sesje kończą się jakimś planem działania/pracą własną. Dzięki temu proces będzie trwał się nie tylko na sesjach ale w szczególności pomiędzy nimi.

Coachingu nie należy mylić z terapią. Głównym rozróżnieniem jest skupienie na teraźniejszości i przyszłości, a NIE na przeszłości. Dodatkowo w procesie coachingu zakładamy, że klient jest ekspertem od swojego życia i posiada niezbędne zasoby do wprowadzania zmian w swoim życiu.

Coaching będzie bardzo dobrym pomysłem, jeśli min.

  • chcesz dokonać istotnych zmian w swoim życiu ale brakuje Ci pewności siebie, nie wiesz od czego zacząć,
  • żyjesz w ciągłym stresie, a chcesz osiągnąć wewnętrzny spokój,
  • jesteś w ciągłym pośpiechu i brakuje Ci czasu dla siebie, dla bliskich i na odpoczynek,
  • pragniesz dokonać zmiany pracy, zmienić ścieżkę swojego rozwoju,
  • mierzysz się z wyzwaniami w pracy i chcesz się im przyjrzeć i  je przepracować,
  • chcesz odnaleźć i wzmocnić swoje mocne strony,
  • pragniesz przepracować swoje negatywne przekonania, które nie pozwalają Ci ruszyć z miejsca lub sprawiają, że ciągle popełniasz te same błędy,
  • chcesz wzmocnić swoją pewność siebie i poczucie własnej wartości,
  • chcesz poprawić swoje relacje z otoczeniem,
  • pragniesz poznać siebie lepiej i poczuć radość z życia!

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany Coachingiem, umów się na pierwszą 50 min. sesję online, podczas której opowiesz o swoich wyzwaniach i marzeniach i razem z naszym Coachem – Anią Chechlińską, zastanowisz się, czy ta forma pracy jest dla Ciebie.

*autorem opisu jest Anna Chechlińska

Zainteresował Cię Coaching?