Terapia psychodynamiczna w Lublinie oraz online

Psychoterapia psychodynamiczna opiera się o relację terapeutyczną, czyli silną, zaakceptowaną obustronnie więź między pacjentem a terapeutą. Dynamika przeżyć psychicznych zachodzących u obydwu tych osób oraz w obrębie stworzonej przez nich relacji jest istotą współpracy. Psychoterapia psychodynamiczna ma na celu to, co nieświadome uczynić świadomym.

Dla kogo psychoterapia psychodynamiczna?

Psychoterapia psychodynamiczna polega na analizie zdarzeń z życia pacjentów, pracy nad relacjami interpersonalnymi i na rozumieniu tego co pacjent przeżywa, w tym zajęciu się zjawiskami nieuświadomionymi. Zatem można powiedzieć, że nurt psychodynamiczny jest polecany niemal wszystkim, pod warunkiem, że osoba ma gotowość do pracy, refleksji nad sobą i głębszym znaczeniem swoich trudności.

Jakie jest założenie terapii psychodynamicznej?

Psychoterapia psychodynamiczna zakłada, że kiedy uświadomimy sobie to, co w nas nieświadome i zrozumiemy te zjawiska, będziemy mieli większy wpływ na swoje życie. A dopóki pozostają nieznane, powodują różne objawy. Możemy nieświadomość porównać do prądów morskich- możesz ich nie widzieć, ale mają na Ciebie ogromny wpływ.

Jesteś zainteresowany terapią psychodynamiczną?

1. WYBIERZ RODZAJ SPOTKANIA

Oferujemy: konsultacje psychologiczne, sesje psychoterapii w Lublinie lub on-line oraz konsultacje seksuologiczne on-line

2. ZAREZERWUJ TERMIN

Wybierz terapeutę, z którym chcesz się spotkać i dobierz dogodny dzień i godzinę. Jeśli nie masz pewności, kto specjalizuje się w ważnym dla Ciebie temacie, zadzwoń lub zostaw swój numer telefonu.

3. TO TWÓJ CZAS

Zapraszamy na spotkanie do gabinetu w Lublinie. Jeśli masz spotkanie on-line przygotuj pokój i zadbaj o swój komfort.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Jakie techniki są stosowane w psychoterapii psychodynamicznej?

Terapeuta w trakcie większości sesji zachowuje się neutralnie po to, aby umożliwić “przeniesienie” emocji pacjenta na siebie lub umożliwić odtworzenie się relacji, które pacjent ma lub miał z ważnymi osobami w swoim życiu. W nurcie psychodynamicznym lecząca jest możliwość uzyskania w relacji z psychoterapeutą nowych, korektywnych doświadczeń, czyli odtworzenie pierwotnych urazowych wspomnień, ale tak aby tego urazu nie powtarzać, ale aby zmienić sposób rozumienia siebie, otaczającego świata oraz relacji z innymi ludźmi.

Terapeuta psychodynamiczny będzie starał się pomóc pacjentowi w lepszym zrozumieniu siebie poprzez pytania, stawianie hipotez, dzielenie się obserwacjami. Od pacjenta, podobnie jak w innych nurtach terapeutycznych, oczekuje się szczerego dzielenia się swoimi uczuciami i myślami.

Terapia psychodynamiczna w Lublinie

W naszym Centrum Psychoterapii SmartHeart w Lublinie przyjmuje Joanna Mielnik, która również jest psychoterapeutą psychodynamicznym i psychologiem.

Jak mogę zapisać się na indywidualną psychoterapię psychodynamiczną w Lublinie?

Wystarczy, że wejdziesz w kalendarz klikając przycisk “umów sesję”, wybierasz nazwisko psychoterapeutki oraz dzień i godzinę. Dokonujesz opłaty za pierwszą konsultację, po której dostaniesz od nas sms z potwierdzeniem spotkania w Lublinie. Sesja psychoterapii odbywa się w naszej siedzibie, w Lublinie przy ul. Narutowicza (wejście od ul. Środkowej). Po wejściu do nas możesz się rozgościć- do Twojej dyspozycji pozostają zimne i ciepłe napoje. Terapeuta zaprosi Cię o umówionej godzinie do jednego z trzech gabinetów. Spotkanie terapeutyczne trwa 50 minut.