Edyta Serwatka

psycholog, psychoterapeuta

Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową z osobami dorosłymi w nurcie poznawczo-behawioralnym, pomagając osobom zmagającym się z lękiem, niskim poczuciem wartości, kryzysami w relacjach, zaburzeniami osobowości

W Centrum Psychoterapii SmartHeart w Lublinie prowadzę psychoterapię indywidualną oraz terapię grupową z osobami dorosłymi. Pracuję z osobami przeżywającymi różnego rodzaju kryzysy życiowe, relacyjne i emocjonalne. Osobom z niskim poczuciem własnej wartości pomagam odkryć i zrozumieć własne ograniczenia i odnaleźć zasoby. Pacjentów zmagających się z lękiem, objawami depresji lub trudnościami związanymi z zaburzeniami osobowości zapraszam do terapii według standardów psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Wspieram również osoby, które poprzez poznanie samego siebie chcą poprawić jakość swojego życia. Dodatkowo prowadzę autorskie treningi rozwoju osobistego, m.in. trening radzenia sobie ze stresem, warsztaty dla kobiet. Popularyzuję wiedzę z dziedziny psychologii na licznych szkoleniach, na blogu edytaserwatka.pl i za pośrednictwem podcastów.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w podejściu poznawczo-behawioralnym, przygotowującego do uzyskania certyfikatu PTP. Ukończyłam również studia podyplomowe z Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej na UMCS w Lublinie. Jestem na czwartym roku 4-letniej specjalizacji z psychologii klinicznej (neuropsychologia). Posiadam certyfikat Terapeuty Środowiskowego wydany przez PTP, brałam udział w wielu szkoleniach przygotowujących do pracy z pacjentami.

Doświadczenie kliniczne jako psycholog i psychoterapeuta zdobywałam od 2011 roku, pracując z grupami i pacjentami indywidualnymi na Oddziale Psychiatrycznym Dziennym, w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Zespole Leczenia Środowiskowego, a także podczas wielomiesięcznych staży na różnych oddziałach szpitalnych w Lublinie, Warszawie, Zamościu i Rzeszowie.

Swoją pracę regularnie superwizuję podczas superwizji indywidualnych i grupowych.