Edyta Serwatka

psycholog, psychoterapeuta

Prowadzę psychoterapię indywidualną z osobami dorosłymi w nurcie poznawczo-behawioralnym, pomagając osobom zmagającym się z nadmiernym stresem, lękiem, niskim poczuciem wartości, kryzysami w relacjach, zaburzeniami osobowości.

W Centrum Psychoterapii SmartHeart w Lublinie prowadzę psychoterapię indywidualną z osobami dorosłymi. Pracuję z osobami przeżywającymi różnego rodzaju kryzysy życiowe, relacyjne i emocjonalne. Osobom z niskim poczuciem własnej wartości pomagam odkryć i zrozumieć własne ograniczenia i odnaleźć zasoby. Pacjentów zmagających się z lękiem, objawami depresji lub trudnościami związanymi z zaburzeniami osobowości zapraszam do terapii według standardów psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Wspieram również osoby, które poprzez poznanie samego siebie chcą poprawić jakość swojego życia. Dodatkowo prowadzę autorskie treningi rozwoju osobistego, m.in. trening radzenia sobie ze stresem, warsztaty dla kobiet. Popularyzuję wiedzę z dziedziny psychologii podczas wykładów, na szkoleniach, a także na blogu edytaserwatka.pl.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w podejściu poznawczo-behawioralnym, przygotowującego do uzyskania certyfikatu PTP. Ukończyłam również studia podyplomowe z Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej na UMCS w Lublinie. Jestem na czwartym roku 4-letniej specjalizacji z psychologii klinicznej (neuropsychologia). Posiadam certyfikat Terapeuty Środowiskowego wydany przez PTP, brałam udział w wielu szkoleniach przygotowujących do pracy z pacjentami. Bliskie mi jest podejście mindfulness (uważność), wykorzystywanie technik relaksacyjnych oraz praca na zasobach moich klientów.

Doświadczenie kliniczne jako psycholog i psychoterapeuta zdobywałam od 2011 roku, pracując z grupami i pacjentami indywidualnymi na Oddziale Psychiatrycznym Dziennym, w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Zespole Leczenia Środowiskowego, a także podczas wielomiesięcznych staży na różnych oddziałach szpitalnych w Lublinie, Warszawie, Zamościu i Rzeszowie. Obecnie pracuję jako psycholog kliniczny w Highfield Healthcare w Dublinie i prowadzę zajęcia dla studentów psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoich pacjentów indywidualnych prowadzę online.

Swoją pracę regularnie superwizuję podczas superwizji grupowych, biorę czynny udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.

I provide individual counselling for adults using cognitive-behavioral therapeutic (CBT) methods. My
focus including helping people who struggle with excessive stress, anxiety, low self-esteem, relationship
crises, and personality disorders. I also support individuals who may want to improve their quality of life, achieve personal development goals or maintain a better work-life-balance.

I have completed my Masters in Psychology at the University of Adam Mickiewicz in Poznań, Poland.
Additionally, I have completed a 4-year psychotherapeutic training in the CBT approach. Furthermore, I completed my postgraduate studies in Neuropsychological Diagnosis and Therapy at the Maria Curie-
Skłodowska University in Lublin.

I have a background in community mental health and I am certified by the Polish Society of Psychiatry
(PTP). I have participated in many trainings such as “Mindfulness in Psychotherapy,” “Motivational
Interviewing” and “Schema Therapy for Beginners.” I make use of various techniques in my practice,
such as the mindfulness approach, relaxation techniques and solution focused brief therapies.
I am especially interested in implementing science and applying my neuropsychological knowledge to my client’s everyday life.I have been gaining clinical experience as a psychologist since 2011, working with groups and individual patients at an in-house clinic. Additionally, I have worked in out-patient clinics providing my services. Lastly, I have done various internships across Poland.

Since 2019, I have been offering my services to private clients. I regularly take part in group supervision and take an active part in trainings and scientific conferences.