Maria Tatara

psycholog, psychoterapeuta

Prowadzę psychoterapię indywidualną w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi doświadczającymi psychicznego przeciążenia w trudnych momentach życia, kryzysu w związku, problemów w pracy. Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu depresji i innych zaburzeń nastroju oraz zaburzeń lękowych.

Prowadzę również terapię nakierowana na wzmacnianie poczucia własnej wartości i pewności siebie.

Psychoterapia jest dla mnie nie tylko metodą leczenia zaburzeń, ale również podróżą, w czasie której jako psychoterapeuta towarzyszę pacjentowi w dotarciu do wyznaczonych przez niego celów. W czasie wspólnej pracy używam znanych mi metod i swojego doświadczenia, aby wspomóc pacjenta w osiągnięciu pełniejszego zrozumienia samego siebie, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych i kryzysach, zdolności budowania wartościowych relacji z innymi.

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ze specjalnością psychologia kliniczna. Ukończyłam czteroletni kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej w atestowanym ośrodku Uniwersytetu SWPS i zdałam egzamin certyfikujący. Systematycznie uczestniczę w konferencjach naukowych oraz kursach z zakresu psychologii i psychoterapii. Doświadczenie zawodowe zdobyłam m. in. w trakcie pracy w gabinetach psychoterapii z osobami dorosłymi i młodzieżą, w CM Luxmed w Lublinie, a wcześniej w środowiskowym domu samopomocy i hospicjum domowym.

Swoją pracę regularnie superwizuję.